Kladenská kauza: Dům kultury a podnikání rodin ODS a ČSSD

1. 10. 2014 10:45:01
Dům odborů na Sítné v Kladně provozovaný rodinou Muláčku z ODS s podnájmem rodiny Volfů z ČSSD aneb jak vyvést 13 miliónů z rozpočtu města do vlastního podnikání. Tato kauza je jen špičkou ledovce plýtvání a klientelismu kladenské ODS.

Přesně vykresluje klasický lokální klientelismus, kde se všichni znají, chodili spolu do školy a podnikají spolu. Když se dostanou do politiky kamarádšoft pokračuje. Lokální média se tématu důsledně vyhýbají, je třeba být s radnicí za dobře, když u nás utrácejí veřejné peníze.

KLADNO – Zisky z podnikání si dělí Muláčkovi, Volfovi a zástupci odborářů. Investice mají platit občané. Komu se to nelíbí je kazisvět, na kterého si zaplatíme anonymní očerňovací kampaň na portálech spojených s městem.

V posledních letech přiteklo 13 miliónů z rozpočtu města ve formě dotací na rekonstrukci majetku odborů. Další statisíce ročně si vytáhli podnikavci přes dotace z Kulturní komise. Radním města a předsedou Kulturní komise je provozovatel DK S.Muláček, člen ODS z obce Žilina, formálně hlášený na Kladně. Ke 13 již získaným miliónům zkusili na únorovém zasedání získat další 3 milióny. Na návrh opozičního zastupitele byl tento bod projednáván samostatně a po zajímavé diskuzi odložen. Dům kultury je z většiny upraven k podnikání. Rodinná firma má příjmy ze zábavných akcí, barů, herny, sázkové kanceláře, velkoprodejny Norma, komoditní burzy (přes dvacet firem). V objektu podnikají s kinem (jediným na Kladně) i bratři v triku ČSSD. Na základě zveřejnění kauzy v deníku DNES, novinách Volby pro Kladno, červnového Kamelotu a -videoSpotu- , které již na síti youtube.com shlédlo přes 3200 lidí, zastupitelé ODS a ČSSD pochopili neobhajitelnost této malé domů a v červnu návrh stáhli. Zástupce odborářů s fňukáním o zlé kampani a politizaci veřejně prohlásil, že na žádosti netrvají. Dále doplnil, že budou doufat, že po volbách se najde cestička k veřejným prostředkům. Třeba v programu ČSSD je schován příslib dotací i soukromníkům, tedy těm správným.

S kolegy z Lepšího Kladna jsme zachránili 3 milióny, ušetřené prostředky získali Sokolové, ale s nesmyslným smluvním omezením, aby nekonkurovali Domu kultury. Je smutné, že aspoň část prostředků nebyla využita na podporu neziskových kulturních organizací a potřeb zdravotně postižených. Ty se musí doprošovat o desetitisícové částky.

S kolegy z protikorupční kandidátky Lepší_Kladno nepovažujeme kauzu za vyřešenou. Radní ODS a ČSSD ignorovali žádost na odvolání předsedy Kulturní komise z důvodů střetu zájmů. Kontrolní výbor vedený placeným členem KSČM ignoroval podnět prošetřit zákonnost 13 miliónů dotací. Odborová rada Poldi nezveřejnila kdo měl z přidělených dotací prospěch. Kladenská kulturní veřejnost to jistě nebyla. Politici ODS i ČSSD do médií sebejistě uvedli, že po volbách zkusí prosadit dotaci znovu.

Kauza žije dál, radní ODS začal vydávat měsíčník, kde v aktuálním čísle zase útočí na moji osobu s nehoráznou argumentací a oslavou doby, kdy všichni museli být v odborech povinně. Tam se pane Mosere vracet nechci. Nechci ani propojení odborů, politiky a podnikání na účet občanů, který se zástupci ODS a ČSSD provozujete. Stálo nás to 13 miliónů! Vlastnictví zavazuje.

Zveřejnili jsme smlouvy o dotacích: -zde-

Další informace : -ZDE-


Ke kauze uvedli:

Milan Volf / VPK: Za denního světla a bez nadsázky v přímém přenosu jsme byli svědky toho, jak si z pozice radního a zastupitele lze vytvořit vlastní byznys. VPK udělá všechny kroky, aby se Kulturní dům nestal majetkem Stanislava Muláčka, ale pokud je to jen trochu možné majetkem města Kladno

Jiří Dienstbier / ČSSD: Pan Hamerský se hlásí k liberálním myšlenkám, tak v tom případě se asi také hlásí k ochraně vlastnictví a mohl by tedy tušit, že pokud odbory, nebudou chtít vlastnictví převést na někoho jiného, tak se není o čem bavit.

Vojtěch Volf / ČSSD: My jsme pro Kladno, na rozdíl od pana Hamerského, něco udělali. Zachránili jsme společně s odboráři kulturní dům a kino Hutník.

Pavel Volf / ČSSD: Všude ve světě nejlépe fungují rodinné firmy, ale my jsme za to napadáni.

Stanislav Muláček / ODS: Panu Hamerskému se zřejmě zdá, že se na všem obohacujeme, ale on si vůbec nedokáže představit kolik taková akce skutečně stojí.

Jana Šrámková / Lepší Kladno: Dům kultury, který se otevřel veřejnosti 05.05.1973, naprojektoval významný architekt a urbanista, Václav Hilský, ve spolupráci s J.Náhlíkem. Jeho stavební stopa je v Kladně a v okolí Kladna stále patrná - sídliště v Rozdělově a také Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, nové Lidice. Jeho návrh na přestavbu starého centra Kladna se bohužel nerealizoval.

V roce 1973 patřil tento velkorysý stánek kultury, který splňoval požadavky na kulturní vyžití našeho průmyslového města, odborům SONP. Spojené ocelárny se v roce 1992 změnily na společnost holdingového typu a odborům nastala starost - co ním? Nabídly DK zastupitelům města za pronájem 1,- Kč. Zastupitelé ale tenkrát tento návrh nepřijali a v DK došlo postupně k mnoha změnám. Nádherná mozaika ve vestibulu podle návrhu akademického malíře Součka zmizela, pravděpodobně je pod omítkou, v atriu jsou squashové kurty, místo restaurace prodejna Normy, část kina se proměnila na restauraci a v klubu je hospodské zařízení, kde je možno sázet na sportovní utkání. Město dotuje provoz DK mnoha milióny. Tyto finanční částky jsou samozřejmě na objektu vidět, ale nevím, proč bychom měli opravovat, financovat a starat se o tuto stavbu, když nám nepatří. Mnozí občané považují stejně Dům kultury za vlastní, protože zde prožili první milostná okouzlení v tanečních hodinách, poprvně okusili v těchto tanečních hodinách zakázané pivo, absolvovali i své maturitní plesy a řádili na koncertech rockových kapel.

Dům kultury je pro nás místem, které naše společenství spojuje, ale zároveň odlišuje od jiných, přejali jsme ho od minulé generace a měli bychom ho udržovat a starat se sami, nepodporovat majitele, protože vlastně nikdo neví, jak smlouva vypadá a na jak dlouho je podepsána.“


Hlavním zájmem kolektivu Domu kultury je vaše spokojenost. Čisté prostředí, vkusná dekorace a příjemný personál patří k našemu každodennímu snažení. Těšte se k nám a odcházejte s úsměvem.

Stanislav Muláček, ředitel DK, zastupitel (od 2006), radní, předseda Kulturní komise (od 2010)

https://www.mestokladno.cz/stanislav-mulacek/o-33388/p1=802

radní města Stanislav Muláček, 1962

jeho podnikání Název subjektu: DYSTAN s.r.o. - Dům kultury Kladno

Angažmá: Společníci , Statutární orgán

Název subjektu: ROXANA,spol.s r.o.

Angažmá: Statutární orgán

Název subjektu: TEXKO s.r.o.

Angažmá: Společníci , Statutární orgán

Název subjektu: AWEL s.r.o.

Angažmá: Společníci , Statutární orgán

Název subjektu: Středisko komplexní sociální péče o.p.s.

Angažmá: Správní rada

zdroj: https://or.justice.cz

Autor: Milan Hamerský | středa 1.10.2014 10:45 | karma článku: 8.77 | přečteno: 626x

Další články blogera

Milan Hamerský

Analýza: Zeman má špatné karty. Drahoš vyhraje přesvědčivě.

Výsledky voleb jsou již řadu let překvapivé. Teď nás čeká překvapení s "propadem" Zemana. Důvodů je několik:

26.1.2018 v 7:07 | Karma článku: 29.58 | Přečteno: 3129 | Diskuse

Milan Hamerský

Eutanazie, téma k volbám

Uzákonění eutanázie podporuje přes 65 % lidí, jen 10 % je proti. O návrhu zákona se můžeme 8.3. pobavit ve sněmovně s poslanci a odborníky.

28.2.2017 v 17:26 | Karma článku: 10.11 | Přečteno: 356 | Diskuse

Milan Hamerský

Starostové a lidovci uzávírají registrované partnerství

Starostové jsou nepoučitelní a věří lidovcům. Ohrožena je účast ČSSD v příští vládě. Před každými volbami se malé, středové, liberální, atd... strany snaží o dohodu na společném postupu.

1.2.2017 v 14:32 | Karma článku: 19.64 | Přečteno: 798 | Diskuse

Milan Hamerský

Potřebujeme senát? Máme ho už 20 let.

Topolánek, Rychetský, Pithart, Žantovský, Schwarzenberk, Dienstbier, Zlatuška, Vondra, Okamura, Železný, Fischer....

28.11.2016 v 12:35 | Karma článku: 12.53 | Přečteno: 472 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

František Petrík

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker odhalil sochu Marxe věnovanou z Číny

Může mít ještě někdo pochybnosti o myšlenkovém zázemí vedoucích představitelů EU? V roce 1989 nebo 1990 by bylo vztyčování soch vynálezci třídní nenávisti něčím nepředstavitelným. Dnes se tomu ani nikdo nepodivuje

23.5.2019 v 19:43 | Karma článku: 22.77 | Přečteno: 445 | Diskuse

Kamila Branna

Co to jen s náma bude?!

V žádných seriózních novinách nesmí chybět informace o tom, co pro nás mají hvězdy, nebo v ideálním případě tarot, nachystáno na každý den.

23.5.2019 v 18:55 | Karma článku: 8.38 | Přečteno: 264 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Budu žít tam, kde mají ženy klitoris

Není kam utéct, celý svět je v nějakých problémech, ale přeci jenom máme na výběr. Tedy já mám na výběr. USA už jsem odmítla, leč přehodnotím svůj postoj. Rozhodla jsem se, že budu žít a jezdit tam, kde mají ženy klitoris.

23.5.2019 v 16:32 | Karma článku: 25.40 | Přečteno: 1162 | Diskuse

David Vlk

Leoš Mareš je božan!

Tahle divoká partička čtyřicítek přistoupila do vlaku "Leoša" v Otrokovicích evidentně už v trošku povznesené náladě. Okamžitě jich byl plný vagón.

23.5.2019 v 15:58 | Karma článku: 21.93 | Přečteno: 697 | Diskuse

František Skopal

Biblický názor na multikulturní míchání národů

Pokud se podíváme do Bible, konkrétně do Starého zákona, židovský národ je v něm výslovně varován před tím, aby uzavíral manželství s příslušníky jiných národů Kanaánu a nemíchal se s nimi.

23.5.2019 v 15:44 | Karma článku: 11.25 | Přečteno: 222 | Diskuse
Počet článků 103 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1232

Právník a politolog angažující se ve veřejných a protikorupčních aktivitách, zasazující se za uzákonění eutanázie. Šťastný otec synů Karla a Jindřicha. Má zkušenosti s prací v soukromé sféře, ve státní správě, v pozici místostarosty 16tis. městské části Brna i s kandidaturou na kandidátce s Karlem Schwarzenbergem. Autor a vydavatel několika knih, např. Chci se dostat na vysokou školu, Přijatelnost trestu smrti.

Brňák v dočasném pohostinství Kladna.

Najdete na iDNES.cz