Kladenská kauza: Tisíce občanů čeká nedobrovolná výměna občanek

24. 09. 2014 10:51:11
Zákon ukládá změnu názvu ulic, na kterých žijí tisíce nic netušících Kladeňáků. Politici ve vedení města odkládají více než dva roky řešení zákonné povinnosti změnit názvy ulic tak, aby na území Kladna nebyly dvě ulice se stejným názvem.

Důvodem je změna zákona o obcích, kdy se zahájením procesu naplňování dat do základního registru územní identifikace, adres a nemovitostí bylo uloženo obcím, aby odstranily duplicity v názvech ulic.

V souladu se zákonem č. 227/2009 Sb., kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím zákona č. 111/2009 Sb., o základních registrech, vznikla městům povinnost řešit problém duplicity v názvu řady ulic v rámci území města a odstranit tak nesoulad v katastru nemovitostí do 1.7.2012.

Zákon totiž stanovuje, že „pokud názvy ulic, silnic, náměstí, parků a mostů, jakož i dalších veřejných prostranství v téže obci, čísla popisná či evidenční v téže části obce a čísla orientační v téže ulici jsou shodná, obec rozhodne o změně jejich názvů, popřípadě čísel do 1 roku ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona“.

Naše sdružení Lepší Kladno vyzvalo radnici k dodržování zákona v červenci 2012 a nic -Kladno_zapomnělo_změnit_názvy_ulic ODS a ČSSD ve vedení města hrají mrtvého brouka.

25.1.2012 Lepší Kladno vyzvalo vedení města, aby ulice pojmenovalo po slavných rodácích, např. Dienstbierovi, Milerovi, sestrách Válových, více: -zde- a také nic.


Jak to vypadá v praxi?

Oznamujeme občanům, že usnesením Zastupitelstva města Uherský Brod č. 421/Z25/13 ze dne 25.09.2013 došlo k přejmenování ulice Široká v Uherském Brodě na ulici Naardenská.

Osoby s trvalým pobytem v této ulici a podnikatele upozorňujeme na úkony, které by měli v této souvislosti provést:

Občanský průkaz - každý občan s trvalým pobytem v této ulici je povinen si požádat o vydání nového občanského průkazu. Požádat o vydání občanského průkazu může občan u kteréhokoliv obecního úřadu obce s rozšířenou působností. Žádost bude vyřízena bez poplatku.

Cestovní doklad - jelikož v cestovním dokladu není uveden údaj o trvalém pobytu, výměna tohoto dokladu není nutná, v evidenci bude změna provedena na základě výpisu ze základních registrů.

Evidence obyvatel - na základě výše uvedeného usnesení Zastupitelstva města byla automaticky provedena změna názvu ulice v centrálním systému evidence obyvatel Ministerstva vnitra.

Evidence řidičů - jelikož v řidičském průkazu není uveden údaj o trvalém pobytu, výměna tohoto dokladu není nutná, změna v registru řidičů bude provedena na základě výpisu ze základních registrů.

Evidence vozidel - každý občan s trvalým pobytem v této ulici je povinen podat žádost o zápis změn údajů v registru vozidel (údaj o bydlišti je uveden v tzv. malém technickém průkazu), nejlépe až po výměně OP či v registrech pro osoby právnické či podnikající.

Podnikání - na základě platné právní úpravy zákona č. 111/2009 Sb., o základních registrech, přebírají automaticky všechny státní instituce změny dat (např. změnu adresy bydliště, místa podnikání či provozovny). Není potřeba proto změnu provedenou v Centrálním registru obyvatel ohlašovat.

Data vedená v živnostenském rejstříku příslušný živnostenský úřad změní, avšak nevydává se výpis z živnostenského rejstříku se změněnými daty. Pokud podnikatel požaduje vydání výpisu, musí o tento požádat a zaplatí správní poplatek 20 Kč za každou i započatou stránku. Je to pouze na vůli podnikatele.

Sídlo právnické osoby vedené v Obchodním rejstříku se změní také na základě podnětu ze základních registrů.

Podrobné informace vám ochotně poskytneme na jednotlivých pracovištích městského úřadu, které vykonávají výše uvedené agendy.


Kladno má desítky dvojic shodných názvů ulic v různých částech města, např. Dělnická, ... Žižkova seznam všech ulic -zde-

Seznam duplicitních ulic Kladna

Dělnická

Dobrovského

Důlní

Erbenova

Fibichova

Fügnerova

Husova

Chelčického

Ivana Olbrachta

Jiráskova

Komenského

Krátká

Kročehlavská

Libušina

Mánesova

Nerudova

Palackého

Poděbradova

Přemyslova

Příční

Riegrova

Slepá

Smetanova

Sokolská

Školská

Trojanova

Tyršova

Úzká

Vrchlického

Wolkerova

Žižkova

+ Karla Čapka, K. Čapka

Autor: Milan Hamerský | středa 24.9.2014 10:51 | karma článku: 9.18 | přečteno: 1669x

Další články blogera

Milan Hamerský

Analýza: Zeman má špatné karty. Drahoš vyhraje přesvědčivě.

Výsledky voleb jsou již řadu let překvapivé. Teď nás čeká překvapení s "propadem" Zemana. Důvodů je několik:

26.1.2018 v 7:07 | Karma článku: 29.58 | Přečteno: 3129 | Diskuse

Milan Hamerský

Eutanazie, téma k volbám

Uzákonění eutanázie podporuje přes 65 % lidí, jen 10 % je proti. O návrhu zákona se můžeme 8.3. pobavit ve sněmovně s poslanci a odborníky.

28.2.2017 v 17:26 | Karma článku: 10.11 | Přečteno: 356 | Diskuse

Milan Hamerský

Starostové a lidovci uzávírají registrované partnerství

Starostové jsou nepoučitelní a věří lidovcům. Ohrožena je účast ČSSD v příští vládě. Před každými volbami se malé, středové, liberální, atd... strany snaží o dohodu na společném postupu.

1.2.2017 v 14:32 | Karma článku: 19.64 | Přečteno: 798 | Diskuse

Milan Hamerský

Potřebujeme senát? Máme ho už 20 let.

Topolánek, Rychetský, Pithart, Žantovský, Schwarzenberk, Dienstbier, Zlatuška, Vondra, Okamura, Železný, Fischer....

28.11.2016 v 12:35 | Karma článku: 12.53 | Přečteno: 472 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

František Petrík

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker odhalil sochu Marxe věnovanou z Číny

Může mít ještě někdo pochybnosti o myšlenkovém zázemí vedoucích představitelů EU? V roce 1989 nebo 1990 by bylo vztyčování soch vynálezci třídní nenávisti něčím nepředstavitelným. Dnes se tomu ani nikdo nepodivuje

23.5.2019 v 19:43 | Karma článku: 22.27 | Přečteno: 427 | Diskuse

Kamila Branna

Co to jen s náma bude?!

V žádných seriózních novinách nesmí chybět informace o tom, co pro nás mají hvězdy, nebo v ideálním případě tarot, nachystáno na každý den.

23.5.2019 v 18:55 | Karma článku: 8.38 | Přečteno: 261 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Budu žít tam, kde mají ženy klitoris

Není kam utéct, celý svět je v nějakých problémech, ale přeci jenom máme na výběr. Tedy já mám na výběr. USA už jsem odmítla, leč přehodnotím svůj postoj. Rozhodla jsem se, že budu žít a jezdit tam, kde mají ženy klitoris.

23.5.2019 v 16:32 | Karma článku: 25.40 | Přečteno: 1149 | Diskuse

David Vlk

Leoš Mareš je božan!

Tahle divoká partička čtyřicítek přistoupila do vlaku "Leoša" v Otrokovicích evidentně už v trošku povznesené náladě. Okamžitě jich byl plný vagón.

23.5.2019 v 15:58 | Karma článku: 21.58 | Přečteno: 693 | Diskuse

František Skopal

Biblický názor na multikulturní míchání národů

Pokud se podíváme do Bible, konkrétně do Starého zákona, židovský národ je v něm výslovně varován před tím, aby uzavíral manželství s příslušníky jiných národů Kanaánu a nemíchal se s nimi.

23.5.2019 v 15:44 | Karma článku: 11.25 | Přečteno: 221 | Diskuse
Počet článků 103 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1232

Právník a politolog angažující se ve veřejných a protikorupčních aktivitách, zasazující se za uzákonění eutanázie. Šťastný otec synů Karla a Jindřicha. Má zkušenosti s prací v soukromé sféře, ve státní správě, v pozici místostarosty 16tis. městské části Brna i s kandidaturou na kandidátce s Karlem Schwarzenbergem. Autor a vydavatel několika knih, např. Chci se dostat na vysokou školu, Přijatelnost trestu smrti.

Brňák v dočasném pohostinství Kladna.

Najdete na iDNES.cz