Kladenská komunální kauza: trestní oznámení na pomluvu

18. 09. 2014 10:12:44
Proti pomluvám je třeba se hájit, třeba i trestním právem. Nejde o obvyklé „jedna paní povídala“, ale o profesionálně zpracovanou a placenou očerňující kampaň. Míří na více cílů.

Kladno – Již několik měsíců vychází na placené inzeráty podepsané „Milan Kladenský“ očerňující moji osobu a kandidátku Lepší Kladno , kterou vedu do komunálních voleb. Radnici nakloněný portál KladenskéListy.cz zveřejňuje tyto nehoráznosti, v jednom případě mi „vyváženě“ nabídl, že na placenou urážku mohu reagovat, když zaplatím 5.000,-Kč.

Hrubost anonyma v tomto týdnu dosáhla takové intenzity, že jsem se rozhodl podat trestní oznámení na prošetření podezření ze spáchání trestného činu POMLUVY.

Návrh trestního oznámení níže. Pomlouvají text zde: „Nová inscenace: známý kladenský loutkář představuje svého Kašpárka“

Nejsem žádná slečínka a jako zkušený občanský aktivista snesu hodně, anonymní kampaň se stupňuje a její autor se již odkopal tím, že kromě mně útočí i na dvě politické kandidátky –Lepší Kladno a Volbu pro Kladno, které stojí v opozici proti kartelu ODS a ČSSD s tichou podporou KSČM.

Jsem celostátně známou veřejnou osobou a považuji tvrzení o tom, že jsem loutka za urážku nejen sebe, ale i mých kolegů na kandidátce a domnělého loutkaře. Můj učitel, již zesnulý ústavní soudce Vladimír Čermák, mne učil, že člověk má jen ta práva, která si hájí. A já jsem připraven se hájit důrazně, i před tímto ha*ZLEM.

Komu to slouží ? Firmám kolem ODS a ČSSD

S kolegy se už delší dobu přeme, kdo za kampaní stojí. Zadavatel kampaně za začátku úmyslně vytvářel dojem, že by za útoky mohl stát lídr Volby pro Kladno Milan Volf (Kladenský). V posledním inzerátu se však pachatel odkryl a označil mne za loutku Milana Volfa. Takže je již prokázané, že zadavatel útoků se bojí změny na magistrátu Kladna, ohrožující firmy napojené na ODS.

Profesionální očerňující kampaň, maskovaná za Milana Kladenského, není jediným příkladem hrubé kampaně porušující dobré mravy a možná i právo, ještě hrubší špínu hází portál Mojemestokladno.cz.

Pokud zjistím kdo za ním stojí, bude mít co do činění s důraznými protikroky.

Náš Watch Dog Lepší Kladno čtyři roky hájí zájmy veřejnosti na Kladně a i dále bude hájit veřejný zájem na kultivované a věcné veřejné diskuzi o problémech Kladna. Nedovolíme změnit volební kampaň na Kladně ve stoku. Veřejně jsem přislíbil na konci jednání zastupitelstva města Kladna konané dne 9.9.2014 férovost kampaně a vyzval k tomu i ostatní strany. Jejich zástupci tradičně mlčeli. Kde ostatní mlčí, Lepší Kladno hájí slušnost a právo.

Záznam tohoto jednání jsme poprvé v historii zpřístupnili veřejnosti, byl pořízený i přes ODStrukční pokus primátora zabránit nahrávání. -Záznam_zde-


Oddělení Policie ČR v Kladně

Havířská 632, 272 53

Podavatel :

Milan Hamerský

V Kladně dne: 17.9.2014

Věc:

Oznámení o skutečnostech nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin

Ve smyslu § l58 odst 1 zákona č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním (trestní řád), v platném znění (dále jen „trestní řád“), podávám tímto trestní oznámení pro okolnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin POMLUVY podle § 184 trestního zákona:

(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.

Odůvodnění:

Dne 16.9.2014 byl na portále Kladenskélisty.cz zveřejněn text „Nová inscenace: známý kladenský loutkář představuje svého Kašpárka“ (odkaz: http://kladenskelisty.cz/90092/nova-inscenace-znamy-kladensky-loutkar-predstavuje-sveho-kasparka/ ) , který navazuje na sérii placených reklam očerňujících Milan Hamerského a volební sdružení Lepší Kladno jak na výše uvedeném portále, tak i v měsíčníku Kamelot. Pod text je podepsán Milan Kladenský.

Text má poškodit nejen Milan Hamerského a kandidátku Lepší Kladno, ale i kandidátku Volby pro Kladno vedenou Milanem Volfem, která používala symbol ořechu a heslo „pravé ořechové“.

Svá tvrzení dokládám odkazem na výše uvedený text:

Vzhledem k výše uvedeným okolnostem se domnívám, že toto jednání dosáhlo svojí intenzitou naplnění skutkové podstaty trestného činu pomluvy ve smyslu § 184 odst. 1 a 2 zákona č. 40 /2009 Sb., trestního zákona, v platném znění.

Žádám, abych byl v souladu s ustanovením § 158 odst. 2 trestního řádu ve lhůtě do 1 měsíce od obdržení tohoto oznámení vyrozuměn o učiněných opatřeních.

S pozdravem Mgr. Milan Hamerský

Autor: Milan Hamerský | čtvrtek 18.9.2014 10:12 | karma článku: 9.19 | přečteno: 688x

Další články blogera

Milan Hamerský

Analýza: Zeman má špatné karty. Drahoš vyhraje přesvědčivě.

Výsledky voleb jsou již řadu let překvapivé. Teď nás čeká překvapení s "propadem" Zemana. Důvodů je několik:

26.1.2018 v 7:07 | Karma článku: 29.58 | Přečteno: 3129 | Diskuse

Milan Hamerský

Eutanazie, téma k volbám

Uzákonění eutanázie podporuje přes 65 % lidí, jen 10 % je proti. O návrhu zákona se můžeme 8.3. pobavit ve sněmovně s poslanci a odborníky.

28.2.2017 v 17:26 | Karma článku: 10.11 | Přečteno: 356 | Diskuse

Milan Hamerský

Starostové a lidovci uzávírají registrované partnerství

Starostové jsou nepoučitelní a věří lidovcům. Ohrožena je účast ČSSD v příští vládě. Před každými volbami se malé, středové, liberální, atd... strany snaží o dohodu na společném postupu.

1.2.2017 v 14:32 | Karma článku: 19.64 | Přečteno: 798 | Diskuse

Milan Hamerský

Potřebujeme senát? Máme ho už 20 let.

Topolánek, Rychetský, Pithart, Žantovský, Schwarzenberk, Dienstbier, Zlatuška, Vondra, Okamura, Železný, Fischer....

28.11.2016 v 12:35 | Karma článku: 12.53 | Přečteno: 472 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

František Petrík

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker odhalil sochu Marxe věnovanou z Číny

Může mít ještě někdo pochybnosti o myšlenkovém zázemí vedoucích představitelů EU? V roce 1989 nebo 1990 by bylo vztyčování soch vynálezci třídní nenávisti něčím nepředstavitelným. Dnes se tomu ani nikdo nepodivuje

23.5.2019 v 19:43 | Karma článku: 22.77 | Přečteno: 463 | Diskuse

Kamila Branna

Co to jen s náma bude?!

V žádných seriózních novinách nesmí chybět informace o tom, co pro nás mají hvězdy, nebo v ideálním případě tarot, nachystáno na každý den.

23.5.2019 v 18:55 | Karma článku: 8.38 | Přečteno: 267 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Budu žít tam, kde mají ženy klitoris

Není kam utéct, celý svět je v nějakých problémech, ale přeci jenom máme na výběr. Tedy já mám na výběr. USA už jsem odmítla, leč přehodnotím svůj postoj. Rozhodla jsem se, že budu žít a jezdit tam, kde mají ženy klitoris.

23.5.2019 v 16:32 | Karma článku: 25.54 | Přečteno: 1181 | Diskuse

David Vlk

Leoš Mareš je božan!

Tahle divoká partička čtyřicítek přistoupila do vlaku "Leoša" v Otrokovicích evidentně už v trošku povznesené náladě. Okamžitě jich byl plný vagón.

23.5.2019 v 15:58 | Karma článku: 21.93 | Přečteno: 708 | Diskuse

František Skopal

Biblický názor na multikulturní míchání národů

Pokud se podíváme do Bible, konkrétně do Starého zákona, židovský národ je v něm výslovně varován před tím, aby uzavíral manželství s příslušníky jiných národů Kanaánu a nemíchal se s nimi.

23.5.2019 v 15:44 | Karma článku: 11.25 | Přečteno: 223 | Diskuse
Počet článků 103 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1232

Právník a politolog angažující se ve veřejných a protikorupčních aktivitách, zasazující se za uzákonění eutanázie. Šťastný otec synů Karla a Jindřicha. Má zkušenosti s prací v soukromé sféře, ve státní správě, v pozici místostarosty 16tis. městské části Brna i s kandidaturou na kandidátce s Karlem Schwarzenbergem. Autor a vydavatel několika knih, např. Chci se dostat na vysokou školu, Přijatelnost trestu smrti.

Brňák v dočasném pohostinství Kladna.

Najdete na iDNES.cz