Středočeský lídr ODS zmařil referendum a vyhazuje veřejné peníze

27. 08. 2012 8:40:29
ODS privatizuje teplárnu v Mladé Boleslavi přes odpor občanů, co na Kladně? Primátor Mladé Boleslavi a lídr ODS v krajských volbách úmyslně zmařil referendum o prodeji části městské teplárny soukromému investorovi. Pokračuje pohrdání lidmi a vyhazování veřejných prostředků jak za Ratha.

Naše kandidátka Změna2012-odborníci.cz/ považuje tento způsob pohrdání lidmi za neúnosný a žádá primátora Nwelatiho o změnu jeho rozhodnutí a sloučení termínu místního referenda s krajskými a senátními volbami 12. října 2012. Nwelati podle nás pohrdá časem občanů Mladé Boleslavi, kteří naprosto nesmyslně budou muset dvakrát v rozmezí 4 týdnů jít hlasovat, poprvé v referendu a poté v krajských a senátních volbách. Zbytečně vyhozené statisíce z rozpočtu Mladé Boleslavi na samostatně konané referendum by měla ODS uhradit ze svých volebních prostředků. Nwelati se jako krajský lídr ODS snaží už několik týdnů přesvědčit veřejnost, že od na rozdíl od ČSSD umí šetřit veřejné finance. Skutky jej usvědčují z opaku. Pokud se mu to hodí, vyhodí libovolné množství veřejných peněz. V minulosti se prokázalo, že rozdělením termínu hlasování se značně sníží účast u obou hlasování. Referendum tedy s největší pravděpodobností nebude platné a závazné.

Nwelati nezapře „myšlenkové schéma ODS“, maximálně ztížit veřejnosti možnost vyjádřit se k zásadním otázkám. A tou privatizace městských tepláren bezesporu je. Pokud uspěje v krajských volbách, bude se stejně chovat ve vedení Středočeského kraje? Rathoviště je nakažlivá.

Brno 2004, ODSun nádraží

ODS zmařila i dosud největší městské referendum v roce 2004 v Brně, kdy obdobně vyhlásila referendum o přesunu vlakového nádraží vyvolané občanskou veřejností měsíc před krajskými volbami. ODS referendum prohrála, když 85% lidí hlasovalo proti jejímu politickému postoji za desítky miliard posunut vlakové nádraží o 900 m na jih z centra Brna, protože však k volbám přišlo pouze 24,9% Brňanů, bylo referendum za zákona nezávazné. Stejně to dopadne i referendum v Mladé Boleslavi pokud se primátor nechytne za nos, neomluví se veřejnosti a nezmění chybně vyhlášený termín referenda.

Privatizace městské teplárny TEPO Kladno

Kladeňaci by tuto kauzu také měli sledovat, nemají žádnou jistotu, že se Nwelatim nebude inspirovat i koalice ODS - ČSSD na Kladně a nezkusí také privatizaci městské teplárny na Kladně http://www.tepo.cz/ . Za připomenutí stojí, že po volbách 2010 byli do vedení TEPA dosazeni na uměle vytvořená 3 místa zástupci ČSSD a ODS.


24.8.2012 DNES: K referendu půjdou lidé ještě před krajskými volbami

MLADÁ BOLESLAV

První referendum v historii Mladé Boleslavi vyhlásil primátor Raduan Nwelati. Měl tu povinnost ze zákona a týká se prodeje části místní teplárny Centrotherm soukromému investorovi.

Město chce prodat 49 procent podniku. Dalších 30 procent akcií nabídli ke koupi obyvatelům.

Jaký byl zájem, dlouho tajili. Nwelati včera přiznal, že se přihlásilo asi jen padesát lidí, a tak se vrátili k variantě, že město bude vlastnit 51 procent.

Referendum je výsledkem toho, že někteří obyvatelé nesouhlasí s prodejem a podepsali se pod petici. Tu zorganizovala před několika týdny opoziční ČSSD. Do poloviny srpna nasbírali čtyři tisíce podpisů, stačilo jich 3 300, aby se mohlo referendum vyhlásit.

Ovšem předpokládali, že termín bude v říjnu, kdy se budou konat krajské a senátní volby. Nwelati však oznámil datum 18. září od 20 do 22 hodin. To se opozici nelíbí.

„Je záměr, udělat to velmi rychle. Primátor se nesmírně bojí, že pokud by se konalo paralelně s krajskými volbami, tak by přišli i lidé, kteří s ním nesouhlasí a ve volbách by ho to poškodilo,“ řekl zastupitel z ČSSD Robin Povšík. Podle něj se i zbytečně utratí statisíce. „Bývalo by to nestálo téměř ani korunu, takhle to vyjde na skoro milion korun z městské kasy,“ upozornil Povšík.

Autor: Milan Hamerský | pondělí 27.8.2012 8:40 | karma článku: 12.69 | přečteno: 1075x

Další články blogera

Milan Hamerský

Analýza: Zeman má špatné karty. Drahoš vyhraje přesvědčivě.

Výsledky voleb jsou již řadu let překvapivé. Teď nás čeká překvapení s "propadem" Zemana. Důvodů je několik:

26.1.2018 v 7:07 | Karma článku: 29.58 | Přečteno: 3131 | Diskuse

Milan Hamerský

Eutanazie, téma k volbám

Uzákonění eutanázie podporuje přes 65 % lidí, jen 10 % je proti. O návrhu zákona se můžeme 8.3. pobavit ve sněmovně s poslanci a odborníky.

28.2.2017 v 17:26 | Karma článku: 10.11 | Přečteno: 357 | Diskuse

Milan Hamerský

Starostové a lidovci uzávírají registrované partnerství

Starostové jsou nepoučitelní a věří lidovcům. Ohrožena je účast ČSSD v příští vládě. Před každými volbami se malé, středové, liberální, atd... strany snaží o dohodu na společném postupu.

1.2.2017 v 14:32 | Karma článku: 19.64 | Přečteno: 798 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Beata Krusic

Přijmout dary

Před tím, než se Porfirij Ivanov rozhodl na svém těle vyzkoušet účinky studené vody na lidský organismus, býval velkým "hříšníkem". Ženy, chlast, karty, hýření......... Na denním pořádku.

18.9.2019 v 18:03 | Karma článku: 9.30 | Přečteno: 170 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Jak si Kateřina Lhotská spletla pojmy s dojmy (polemika)

Nějak mi utekl blog Kateřiny Lhotské „Zastavení stíhání Andreje Babiše jako test demokracie“, ale upozornila mě na něj polemika Jiřího Turnera „Zastavení stíhání Andreje Babiše jako lest demokracie“. Přidám rovněž svou polemiku.

18.9.2019 v 11:23 | Karma článku: 23.40 | Přečteno: 1038 | Diskuse

Jiří Turner

Plavat proti Protiproudu

Mohlo by se zdát, že to znamená plavat po proudu. Protiproud však ve vodácké terminologii neznamená celkové obrácení toku, ale pouze to, že nás jen trochu pozlobí ta podivná anomálie. Stačí jen nemít Hájka na háčku, ale na háku.

18.9.2019 v 10:48 | Karma článku: 18.66 | Přečteno: 603 | Diskuse

Beata Krusic

Se sokoly za Jarmilkou

Už delší dobu ve mně zvučí jedna stará píseň. Polsko-ukrajinská záležitost, "Hej sokoly". 150 let starý skvost, jeho děj se odehrává v 17. st. za doby polsko-ukrajinské války.

17.9.2019 v 20:11 | Karma článku: 10.81 | Přečteno: 376 | Diskuse

Karel Trčálek

Myslivecká mafie a smrt krásných jelenů

Každou noc mě teď otravují jeleni svým troubením, jelikož mám tu smůlu, že nebydlím u žádné silnice. Ale tu a tam přece jen třeskne v noci výstřel a najednou je ticho

17.9.2019 v 17:32 | Karma článku: 10.42 | Přečteno: 349 | Diskuse
Počet článků 103 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1233

Právník a politolog angažující se ve veřejných a protikorupčních aktivitách, zasazující se za uzákonění eutanázie. Šťastný otec synů Karla a Jindřicha. Má zkušenosti s prací v soukromé sféře, ve státní správě, v pozici místostarosty 16tis. městské části Brna i s kandidaturou na kandidátce s Karlem Schwarzenbergem. Autor a vydavatel několika knih, např. Chci se dostat na vysokou školu, Přijatelnost trestu smrti.

Brňák v dočasném pohostinství Kladna.

Najdete na iDNES.cz